Чи задоволені виборці тим, що живуть тепер у громадах?

SambirWZ
514
Минуло півроку, як наші райони покраяли на громади. Власне, відбулися вибори голів рад, а відтак узаконеними стали і нові територіальні одиниці. Готуючись до піврічного ювілею, ми вирішили перепитати у мешканців громад, чи відчули вони зміни на краще? Ми могли заздалегідь прогнозувати відповіді, але з перших уст воно якось цікавіше. Телефонували 2-3 представникам з кожної громади, обіцяли імен не озвучувати.

Отож, відкриття не сталося. Практично усі наші респонденти відповіли, що як жили до того, так живуть і тепер. Хтось пояснював «нема різниці» тим, що минуло надто мало часу і тому говорити про якійсь успіхи чи невдачі, наразі не можуть. Хтось твердив, що децентралізація вигідна лише чиновникам, які здобули собі добре оплачувані місця праці і нічого для людей не роблять. Довелося чути міркування і про те, що влада, яку обрали, має бути жорсткою та вимогливою як до себе, так і до мешканців, а цього нема. Згадували нам люди і зимові снігопади, коли чиновники не могли собі дати раду з елементарним випробуванням – очисткою шляхів. Колись був один райавтодор, твердили, і порядку було більше. Подекуди чули ми нарікання людей на те, що нова влада буде закривати школи, а коли був цілий район, то навіть малокомплектні заклади і то утримували. Переймає тема збереження медичних закладів, хоча люди розуміють і те, що сільські заклади медицини не надто ефективні, але нехай будуть, бо з ними у разі чого, надійніше та спокійніше. Цікаво виглядає ще одна «претензія»: виявляється, селяни у звязку з децентралізацією покладали дуже великі надії на ремонти доріг. І хоч у відповідь ми говорили про те, що зима щойно минула, але, схоже, для людей, спраглих добрих шляхів, це не аргумент. Ще одне міркування, варте уваги. Виборці хочуть бачити активнішими депутатів місцевих рад та старост. Один пан зі Самбора нам так і сказав: влада – це не лише мер Юрій ГАМАР, а й депутати, які мають пильнувати справи борців на закріплених за ними вулицями. Це не депутат, який лише приходить на сесію, щоб проголосувати, або не проголосувати, вирішити свої питання, чи не вирішити…
Усі, з ким ми спілкувалися, наразі не висловили жодної втіхи від того, що живуть у громадах. Зате чомусь дуже шкодують, особливо на території колишнього Старосамбірського району, про те, що їхнього району не стало… Спочатку ми хотіли дізнатися і про те, чи задоволені вибором голів громад, а потім подумали, що можна натрапити на тих, які будуть суб’єктивними. Ще прийде час і на голів…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар