Куток природолюба

SambirWZ
361

Ліс зустрів комариними акордами

За прогнозами синоптиків, мав бути дощ, але світить сонце – як часто буває, помилилися. У небі над Городищем – лише кілька білих купчастих хмаринок-овечок і легкий вітерець жене кудись ту «отару». Йду до лісу на фотополювання. А раптом спробую щось «підстрелити». 

Ліс мене зустрів комариними акордами… Отож, хочу вам розповісти про цих кровожерливих «тварюк». Звичайні комари-самки живляться кров’ю людини, звірів, птахів, а самці харчуються лише соками рослин. Самка кілька сотень яєць відкладає у стоячі водойми, у воді вони заляльковуються. Розвиток – 14-18 днів. Ти ба, таке, а таке плодовите… Із настанням холодів самці гинуть, а запліднені самки зимують у різних укриттях та господарських приміщеннях.

Не злякався…

Спека. Сьогодні риба не клює. Вода чиста-чиста у нашій Черхавці – дно видно. Неподалік місця моєї рибалки прийшло до водопою стадо корів. Я подумав, що налякали мою рибу… Сховатися від палаючого сонця можна було лиш десь у затінку. То ж шукаю собі нове місце відпочинку. Підняв голову і очам не повірив – поблизу йшов лис. Коло берега схилився, жадібно почав пити воду. Потім підвів голову, примружився проти сонця, уздрів мене і неквапом пішов у лісові хащі. Нікого уже звірина не боїться…

Як вирахувати відстань до блискавки?

Далеко над лісом загриміло, а потім і дощ пішов, як з відра. Зазвичай, коли громовиця, я рахую секунди від спалаху блискавки до грому – так можна визначити відстань, на якій ударила блискавка, бо швидкість звуку в повітрі – близько 330 метрів у секунду. Якщо я відрахував, наприклад, 6 секунд, то блискавка ударила майже у двох кілометрах від мене. Чому наше вухо фіксує не короткий удар грому, а тривалий гуркіт? Бо звук грому повторюється, відбиваючись від хмар, від гір…

Михайло ХАЩІВСЬКИЙ. Природолюб.   

Вас це може зацікавити

Залишити комментар